25 Usuwanie tatuażu - Blanka Pawłowska, Warszawa
Telefon serwisu Makijażu Permanentnego

Blog

Usuwanie tatuażu - sposoby

09.11.2015, 15:44

Decyzję o wykonaniu tatuażu nierzadko podejmuje się pod wpływem chwili i nim minie kilka lat, tatuaż przestaje się podobać. Zdarzają się również przypadki jego nieumiejętnego wykonania, przez co od początku nie prezentuje się najlepiej. Jednym z rozwiązań w tej sytuacji jest poprawienie go lub częściowe pokrycie kolejnym obrazkiem. Inny sposób na poradzenie sobie z niechcianą ozdoba to usuwanie tatuażu, którego dokonuje się przy pomocy lasera.

Do tego celu wykorzystuje się lasery Q-switch, które dzięki trwającym nanosekundy impulsom rozbijają cząstki barwnika na znacznie drobniejsze, co pozwala na ich wchłonięcie i usunięcie z organizmu. Wymaga to kilku zabiegów, więcej przy tatuażach profesjonalnych niż amatorskich, ponieważ te pierwsze używają silniejszych barwników i mają większą gęstość. Usuwanie tatuażu jest skuteczną i bezpieczną dla skóry metodą, jednak trzeba pamiętać, że laser ma swoje ograniczenia. Znacznie łatwiej pozbyć się dzięki niemu pigmentów bardzo ciemnych, szczególnie czarnego, a problematyczne są pigmenty jasne: pomarańczowy, żółty, różowy, zielony i różne odcienie pastelowe. Przeciwwskazaniem na usuwanie tatuażu jest posiadanie ciemnego koloru skóry. Ostateczny efekt zależy od gęstości i trwałości użytego barwnika, koloru skóry, rozmiaru tatuażu i indywidualnej reakcji na zabieg.

Po większości zabiegów usuwania tatuażu występuje zaczerwienienie skóry, powstają też drobne strupki, których nie należy usuwać, aby nie pozostały po nich blizny – po kilku dniach powinny same odpaść. Istnieje też dość duża szansa na powstanie niewielkich przebarwień, które jednak znikają między pierwszym a trzecim rokiem po zabiegu.  

Zabiegi na raty

Mediraty
Blanka Pawłowska - makijaż permanentny

"Dostałam ogromne szczęście od losu, bo robię w życiu to, co kocham."