24 Usuwanie makijażu permanentnego - Blanka Pawłowska, Warszawa
Telefon serwisu Makijażu Permanentnego

Blog

Usuwanie makijażu permanentnego - przydatne porady

09.11.2015, 15:39

Makijaż permanentny nie zawsze jest udany, co w połączeniu z jego trwałością doprowadza niektóre panie do rozpaczy. Miało być pięknie i elegancko, a wyszło nieciekawie. Ratunkiem w takim wypadku czasem jest ponowne wykonanie makijażu, ale czasem nie jest to możliwe, np. gdy barwnik wychodzi poza żądany obrys lub został wprowadzony pod skórę zbyt głęboko i będzie przebijał się przez nowsze warstwy. Inny sposób to usunięcie makijażu, które jest zabiegiem czasochłonnym, ale skutecznym.

Usuwanie makijażu permanentnego wymaga użycia lasera, obecnie do tego celu stosuje się przeważnie lasery z Q-switchem. Q-switch daje bardzo krótki impuls o dużej energii, nie uszkadza skóry jak starsze typy laserów i nie powoduje tworzenia nieestetycznych blizn. Laser rozdrabnia barwnik poprzez spowodowanie jego mikroeksplozji, jednak ze względu na ultrakrótki czas impulsu, skóra nie zostaje w tym czasie uszkodzona. Usuwanie makijażu permanentnego wiąże się z koniecznością wykonania kilku zabiegów, ponieważ warstwy barwnika są usuwane po kolei. Czasem możliwe jest powstawanie drobnych przebarwień, jednak w takim przypadku zaleca się zastosowanie innego lasera, który pomoże w szybszym oczyszczaniu skóry.

W większości przypadków usunąć barwniki ciemne – czarne, niebieskie, niektóre czerwone – niż barwniki jasne – w tym różowe, pomarańczowe, zielone. Makijaż wykonany jasnymi barwnikami może wymagać większej ilości zabiegów lub znajdzie się w tym odsetku przypadków, gdy nie cało się go całkowicie usunąć.

Inna metoda na usuwanie makijażu permanentnego to wykorzystanie specjalnej substancji chemicznej, która należy zaaplikować podobnie jak wcześniej sam makijaż. Substancja powoduje wyciągnięcie barwnika na powierzchnię skóry w postaci niewielkiego strupka i przyspieszy regenerację.  

Zabiegi na raty

Mediraty
Blanka Pawłowska - makijaż permanentny

"Dostałam ogromne szczęście od losu, bo robię w życiu to, co kocham."